Kiedy syn spotkał mnie na dworcu w Kijowie

Kiedy syn spotkał mnie na dworcu w Kijowie i zapytał niecierpliwie: „No, jak Kongres? Przynajmniej w kilku słowach? „I oniemiał milczeć po prostu nie może znaleźć odpowiednich słów. Nawet wielki i potężny rosyjski język okazała się słaba dla tej palety emocji, które doświadczyły w tej podróży. I tylko udało się powiedzieć: „To trzeba zobaczyć na własne oczy!”

Oficjalny początek naszej podróży – w polskim miastem Gdańsk, chociaż zysk z Kijowa do Warszawy, a potem zanurzył w czekał na nas nowy nowoczesny autobus marki i miasto wyglądało z okien.

Obok piękny kościół, most na Wiśle, wyjazd wielki pałac królewski i aż słabe osiągnięcia nowoczesnych dzielnic mieszkaniowych, opuścił miasto. Pierwszym przystankiem na brunch upodobało miejscowy punkt orientacyjny – zbiornik T-34 podczas wojny.

Okazuje się, że jest to zbiornik, który był zaangażowany w filmie „4 tankowca i pies.” Oczywiście, wszystko wokół niego perefotografirovat. W Gdańsku zyski 12-30.

Miasto jest piękne i ponieważ został zniszczony w czasie wojny, to zachowały ducha dawnych czasów.

Stary ratusz, najwyższa w kościele Mariackim Bałtyckiego (moim zdaniem ochensurovy), bloki sklepów z pamiątkami w starym mieście, Arsenał, nabrzeża i wszystko morze świeży wiatr napowietrzane, przez którego tęskniłem.

I, oczywiście, kobiety są rzucili się do niesamowitej ilości biżuterii bursztynowej. Ten bursztynowy blask ujrzałem po raz pierwszy w życiu. Jak oprzeć – bardzo zaskoczony. Zjedliśmy kolację w restauracji na pyszne ryby węgorza nabrzeżu. W godzinach wieczornych, popłynęliśmy do Szwecji na wygodnej promie „Scandinavia”.

Nasze domki były na 6 piętrze, ale na siódmym – bary, restauracje, kawiarnie, sklepy, kino. Powyżej są jeszcze dwa pokłady.

Zachód słońca widziany już na pełnym morzu – to był magiczny spektakl: niezwykle oświetlone chmury i morza zachodzącego słońca. Chciałem uchwycić na zdjęciu każdą minutą spektaklu natury. Wielu z naszej grupy północy „rip” w dyskotece.

Szwecja – marzenie:

Ranek rozpoczął się od obfitego śniadania w kawiarni, a następnie wylewa na pokładzie, patrząc na zbliżający się do wybrzeży Szwecji.

Liczne wyspy pokryte gęstą roślinnością, łódź, lśniące wody stworzyć świąteczny nastrój. Prom nie przybywa sam Sztokholmie, aw porcie Ninaskhami. inny 50 km do stolicy. Po drodze, nasz przewodnik powiedział Eliaszowi ogólnie o historii kraju, jego obecny. Słyszałem, że Szwecja jest krajem feministek, ale nie sądziłem, że do tego stopnia. Zasadniczo kobiety są zaangażowane w karierze, są głównymi żywicieli rodziny do rodziny, podczas gdy mężczyźni są wychowywania dzieci i można bezpiecznie rozmawiać recepty. Dzień pracy trwa od 8-9 rano do 16-17 godzin. Pozostawić na 45 dni, z czego połowa jest uchwycone w kraju, a w drugiej połowie, aby przejść do południa lub do podróży. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w wysokości 3-3,5 tys. Euro. Ponadto duża różnica w wynagrodzeniu w zależności od tamtejszych specjałów, a Szwedzi mogą bezpiecznie wybrać ofertę jak wiedząc, że każda praca otrzyma przyzwoitą pensję. wiek emerytalny 65 lat dla mężczyzn i kobiet. Pensjonat jest 70-75% wynagrodzenia. Po zapłaceniu czynszu, jedzenie i inne obowiązkowe płatności pozostaje 400-500Є. Wskaźnik urodzeń jest dość niski (1 osoba ma 1,5 dziecka), a więc w 70 lat zaczął zapraszać zagranicznych pracowników. Teraz każdy 6-tej osoby – cudzoziemiec. W Szwecji, najwyższy wskaźnik rozwodów w Europie (trochę mniej niż w Danii). Żaden z rozwody nie są tragedie nie, po prostu powiadamiania druga połowa, że ​​zakochał się w inny lub inne słodkie i rozchodzą. A w ogóle, głównie małżeństw cywilnych. Istnieją 2 rodzaje „szwedzkiej rodziny”: 1) mieszkają razem w weekendy oraz w dni powszednie zajęci pracą i 2) Życie matki. Ale po zwyczajowych 18 dzieci niech „swobodnie pływać”, czyli zaczynają żyć samodzielnie. Edukacja i szkolnictwo średnie i wyższe wolne od opłat. Dzieci nigdy nie są karane. Ewaluacja w szkołach mają aż 7 klasy. W szkołach, darmowe posiłki: istnieją maszyny z gorącym mlekiem i ciasteczkami, kolacje z kilku dań „bufet”. Do 17 lat bezpłatnej opieki dentystycznej. W ogóle, wizyta u lekarza powinny 20Є. Kontrole powinny być gromadzone i jeżeli kwota za rok będzie 150Є państwo zwraca do 50%; 250Є RETURN. 75%, a przy 400 lub więcej, 100% zwrotnego. Dużo uwagi poświęca się osobom niepełnosprawnym. Podatki są świetne, ale każdy wie, dokąd idą – szwedzka rozwój dzieci, edukacji, opieki zdrowotnej itp W kraju nie zna wojny 200 lat i, oczywiście, ma pozytywny wpływ na jego rozwój.